Великі люди з обмеженими можливостями

З розвитком сучасних технологій у людей з обмеженими можливостями з’явилася велика кількість способів для реалізації. Однак завжди знаходилися люди, для яких інвалідність не просто не була перепоною, але навіть мотивувала їх досягати успіхів. Мігель Сервантес, автор одного з найпопулярніших творів не тільки іспанської, а й світової літератури, втратив ліву руку під час військової служби на флоті. Пізніше він писав: “Позбавивши мене лівої руки, Бог змусив мою праву працювати більше і більше”.

Крім Сервантеса історія знає безліч прикладів людей з обмеженими можливостями, які працювали і досягли успіху в різних сферах.

 

Мистецтво

  • Бетховен. Бетховен написав свої найвідоміші твори, будучи глухим через тиннітус (запалення внутрішнього вуха).  Чайковський говорив, що весь свій талант Бетховен розкрив тільки після повної втрати слуху.
  • Крісті Браун.  Ірландський художник і письменник.  З народження єдиною частиною тіла, яку він міг контролювати була ліва нога.  Навчившись писати і малювати своєю лівою ногою, Крісті швидко перетворився на перспективного художника і письменника.  Його найвідомішою роботою є автобіографія під назвою “Моя ліва нога”, по цій книзі був знятий фільм, який в 1989 році отримав оскар.
  • Леся Українка.  Наша співвітчизниця з юних років хворіла на туберкульоз кісток.  Їй місяцями доводилося лежати в гіпсах нерухомо, але Леся не здалася і знайшла свій сенс життя в поезії, її життєвим кредом стала фраза “Contra spem spero” (без надії сподіваюся).  Сьогодні ми знаємо її як одну з найвидатніших українок усіх часів.

Девушка в инвалидной коляске на фоне архитектуры

 

Політика

Франклін Рузвельт.  Мало хто знає, що найвідоміший президент США, був прикутий до інвалідного візка з 39 років. Причиною стало невдале купання, в результаті якого у політика виявили поліомієліт.  Але це не завадило йому провести успішну політичну кампанію і стати президентом у свої 51. Франклін Делано Рузвельт переобирався 4 рази, вивів США із Великої Депресії, зіграв важливу роль у закінченні Другої Світової війни, чим заслужив любов американців і повагу всього світу.

 

Спорт

Сфера, в якій здавалося б, неможливо досягти успіху, маючи фізичні вади.  Але кожні чотири роки спортсмени паралімпійських ігор доводять зворотнє.

Оскар Пісторіус. Легкоатлет з ПАР.  У 11 місяців йому видалили стопи, проте він з дитинства займався різними видами спорту, після травми коліна зосередився на бігу.  Шестиразовий призер паралімпійських ігор, проте по-справжньому популярним він став, коли виборов право змагатися на рівних з іншими фізично повноцінними бігунами.  Так у 2011 році на чемпіонаті світу в Тегу він став володарем срібної медалі в естафеті 4 × 400 метрів.

Инвалид спортсмен на коляске

 

Наука

Чи знали ви, що Луї Брайль створив свій знаменитий шрифт для сліпих, сам будучи сліпим?  Він далеко не єдиний вчений винаходи і теорії якого актуальні й донині.

Стівен Хокінг.  Мабуть, найвідоміший приклад вченого з фізичними вадами.  Фізик-теоретик, автор робіт в рамках теорії відносності не міг навіть розмовляти.  Рідкісна форма хвороби моторних нейронів поступово паралізувала його. Після втрати мови Хокінг спілкувався за допомогою синтезатора мови, використовуючи м’яз щоки.  Стівен Хокінг помер у віці 75 років, встигнувши розповісти світу все, що хотів.

Девушка-инвалид работает за ноутбуком

 

Висновок

Ці приклади підтверджують, що фізичні вади не можуть бути приводом опускати руки або здаватися заздалегідь, посилаючись на несприятливі умови і нерівне ставлення інших до особливих людей. Інвалідність – не привід відмовлятися від мрії, адже те, що нас не вбиває – робить нас сильнішими.

Напишіть відгук