У 2020 Інстаграм відзначить десятиліття. За цей час платформа стала однією з найпопулярніших соцмереж. Контенту стало настільки багато, що встежити за всіма новими трендами тепер непросто. У цій статті ми розповімо про тренди 2020 року, яким варто слідувати, щоб домогтися успіху і зібрати велику аудиторію.
ОСОБИСТИЙ БРЕНД
Люди цікавіше за будь-який продукт. Частіше знімайте себе в історіях, діліться особисто вашою думкою.
- Щирість. Найголовніший тренд не просто 2019 року, а двадцять першого століття. Не соромтеся себе! Нікому не цікаві ідеальні люди без проблем, комплексів і з ідеальною шкірою. Якщо ви хочете стати популярним, доведеться ділиться і не найприємнішими моментами життя. Прокрастинуєте цілий день? В будинку бардак вже третій тиждень? Засмутилися через приїзд неприємних родичів? Розкажіть аудиторії. Людям важливо знати, що ніхто в цьому світі не ідеальний. Так ви дійсно станете для підписників другом, якому вони можуть довіряти.
- Сторітелінг. Історії банально цікаво читати і слухати. Історія вашого успіху, історія знайомства з вашим хлопцем, навіть історія про вашу вчорашню сварку з консьєржкою зайде на ура. До речі, це ще чудовий спосіб запхати в історію нативну рекламу. Головне – вміти правильно розповісти. Не дарма зараз існує мільйони вебінарів про те, як розповідати історії.
- Хештеги. Створіть свій особистий хештег і простимулюйте його використання вашою аудиторією.Так ви отримаєте безкоштовну рекламу у друзів і знайомих ваших підписників. Якщо у вас не просто особистий блог, а блог з конкретною темою, то створіть навігацію за рубриками вашого блогу за допомогою хештегів і закріпіть її в хайлайтах. Це підвищить ваші шанси на те, що користувач, який вперше відвідав ваш профіль, залишиться там надовго.
СПІЛКУВАННЯ
Нікому не подобається спілкуватися зі стіною. Тому намагайтеся не створювати відчуття “мертвого” блогу. Звичайно, потрібно розбирати директ і відповідати на повідомлення підписників, але є й інші способи зберігати зв’язок з аудиторією.
- Інтерактив. Нічого не підвищує популярність історій так, як опитування. Робіть опитування, щоб більше дізнатися про свою аудиторію. Якщо блог пізнавальний, можна давати пласт інформації в постах, а потім короткий тест на перевірку засвоєних знань в історії.
Частіше питайте поради або думки. Запитуйте яку тему розібрати, коли краще публікувати пост, чи поділяють вони ваша думку з приводу різних ситуацій. - Реакція. При цьому не забувайте якомога швидше реагувати на цю думку. Дякуйте за поради, висловлюйте вашу думку з приводу отриманих результатів опитування, виставляйте іноді скріни цікавих листувань з підписниками.
КОНТЕНТ
Переходимо до найцікавішого – до контенту.
- Текст. Почнемо з головного: лонгріди виходять із моди. На платформі занадто велика кількість контенту, щоб користувач міг витрачати на пости по 5 хвилин, тому намагайтеся не писати тексти, що виходять за дозволені 3000 символів) Також не забувайте ділити текст на абзаци і віддавайте перевагу топам і списками.
- Стрічка. Останні 2 роки найбільш ефективним форматом контенту вважається відео. У 2019 році короткі відеоролики були популярнішими за зображення на 49%. Саме тому TikTok стрімко набирає популярність. Цікаві відео на дві-три хвилини – те, що прикрасить вашу стрічку.
Що стосується фотографій, не робіть постановочних кадрів зі студій. В тренді живі фотографії “в моменті”, які несуть в собі емоції і чіпляють.
Бонус
- Instagram маски зараз на піку популярності. Ціле поле для творчості, а також і безкоштовна реклама
- Якщо ви продаєте продукт через свій аккаунт в instagram, не просіть стукатися за ціною до вас в директ. Навіщо? Половина не захоче звертатися в дірект, друга половина – чекати вашої відповіді. Будьте відкритими і відразу чесно вказуйте ціну на продукт.
ВИСНОВОК
За допомогою наведених вище порад ваш блог швидко стане популярним і набере перші 10 000 підписників. Однак є й інший шлях: найняти контент-менеджера, який допоможе вам створити контент-план і буде стежити за наповненням вашої сторінки текстовою та графічною інформацією. Однак з допомогою наших безкоштовних курсів на incluse hub ви і самі зможете засвоїти цю професію і вийти на заробіток 12 000 гривень, що є середнім доходом контент-менеджера в Україні. А далі все залежить від вас, бо 12 000 – точно не верхня межа;)